Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Warunki

OSIEDLA AKADEMICKIE

 

 

Uniwersytet Śląski dysponuje łącznie 9 domami studenckimi, zorganizowanymi w ramach 3 osiedli akademickich. Każde z nich charakteryzuje się niepowtarzalną atmosferą, szczególnym położeniem oraz warunkami mieszkalnymi. Historia i tradycja osiedli akademickich UŚ jest bardzo bogata i przede wszystkim barwna - zdecydowana większość studentów, którzy zdecydowali się na zamieszkanie w domu studenckim wspomina ten czas bardzo pozytywnie. To właśnie (a może nawet wyłącznie) w akademiku można poznać współlokatora, który stanie się przyjacielem na całe życie, gotować obiady wspólnie z mieszkańcami piętra, dzielić się notatkami z wykładów w środku nocy, ogranizować przebieraną imprezę w ciągu godziny. To w akademiku najmocniej tętni  życie studenckie.

 

Jeżeli więc zależy Ci na zróżnicowanym kręgu przyjaciół, łatwym dostępie do materiałów, bogatej ofercie rozrywek  - nie zastanawiaj się długo!

 

Domy studenckie są systematycznie modernizowane i odnawiane, dzięki czemu obecnie warunki zamieszkania są bardzo dobre - w każdym pokoju jest dostęp do internetu, a wyposażenie jest bardzo funkcjonalne. Szczegółowy opis poszczególnych akademików możesz zobaczyć powyżej, klikając na wybrane osiedle akademickie.

 

 

 

 

Skróty

Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.