facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Akademiki UŚ - Katowice

Dojazd autobusami obsługującymi przystanek Ligota Akademiki

Osiedle akademckie

Na osiedle akademickie w Katowicach Ligocie składają się 3 domy studenckie usytuowane na obrzeżach pięknego lasu, w pobliżu terenów rekreacyjnych parku "Zadole". Wszystkie pokoje wyposażone są w sieć logiczną (pokoje dwuosobowe z podwójnymi gniazdami).  Wkrótce w budynku po dawnej pralni zostanie uruchomiony Klub Fitness.
Funkcjonują  klub studencki, sklepy spożywcze, drogeria oraz kawiarnia, pub, letni ogródek, kort tenisowy. Każdy akademik dysponuje stołem do tenisa i piłkarzykami.Osiedle posiada ochronę oraz monitoring zewnętrzny.  

Jedyną wadą może się wydać spora odległość od uczelni (ok. 20 min. autobusem). Ale to tylko pozorna dolegliwość, niknąca wobec sielankowego położenia oraz gwarancji, że nie spotkacie tam w godzinach porannego przebudzenia, popołudniowej siesty, wieczornych dysput i nocnych zabaw żadnego z Waszych uczonych Mistrzów. Kierownikiem osiedla jest p. Jerzy Kyś, tel./fax. (32) 204-58-88.
Dom Studenta nr 1 (zwany dawniej "Stonogą")
40-743 Katowice (Ligota)
ul. Studencka 15
tel. (32) 358 6510 portiernia DS czynna całą dobę.
Akademikiem kieruje Zastępca Kierownika Osiedla p. Tomasz Skołucki, tel. (32) 358 6601
Zamieszkują w nim głównie studenci Wydziałów: Matematyki Fizyki i Chemii, Biologii i Ochrony Środowiska, Filologicznego.
Dom Studenta nr 1
Budynek 4-piętrowy, 362 miejsca, w tym  37 pokoi 1-osobowych, 21 pokoi 1-osobowych dla studentów ze wskazaniem lekarskim. i pokoje 2-osobowe.
Kuchnie, pralnie i sanitariaty na każdym piętrze. Akademik dysponuje salą tv i pokojami:  do nauki oraz miejscem studenckich  spotkań, dyskusji i gier towarzyskich. Każdy pokój ma dostęp do internetu. W budynku znajduje się studenckie radio "Egida".
Dom Studenta nr 2 (zwany dawniej "Aplikantem")
40-743 Katowice (Ligota)
ul. Studencka 17
tel. (32) 358 6520 portiernia DS czynna całą dobę.
Akademikiem kieruje p. Maria Lubina, tel. (32) 358 6602
Zamieszkują w nim głównie studenci Wydziałów: Prawa i Administracji, Pedagogiki i Psychologii, Filologicznego oraz Nauk Społecznych.
Dom Studenta nr 2

Budynek 4-piętrowy, 385 miejsc w tym  32 pokoje jednoosobowe, 10 pokoi typu studio, 5 pokoi dla niepełnosprawnych i pokoje 2-osobowe.
Kuchnie, pralnie i sanitariaty na każdym piętrze. Akademik dysponuje salą tv i pokojami do nauki. Każdy pokój ma dostęp do internetu. W budynku znajduje się sklepik spożywczy.

Dom Studenta nr 7 (nieoficjalna nazwa "Szpital")
40-743 Katowice (Ligota)
ul. Studencka 16
tel. (32) 358 6557 portiernia DS czynna całą dobę.
tel. (32) 358 6606,  (32) 358 6607
Akademikiem kieruje  p. Jolanta Wybraniec .
Budynek 4 piętrowy, mieszkańcami są studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. Niewykorzystane miejsca zajmują studenci innych śląskich uczelni.
Dom Studenta nr 7
551 miejsc studenckich w tym 48 pokoi 1-osobowych, studio 4-osobowe, studio 5-osobowe, studio 6-osobowe i 243 pokoje dwuosobowe (w tym jedno studio z łazienką przystosowaną dla osób niepełnosprawnych). Dom Studenta o wysokim standardzie, zabudowa segmentowa. W skład segmentu wchodzi łazienka i kuchnia. Dodatkowo kuchnie i pralnie na każdym piętrze. W budynku znajduje się sala tv,  klub studencki,  punkt ksero, sklepik spożywczy, siłownia, biblioteka miejska oraz punkt wyjazdowego zespołu ratownictwa medycznego. Każdy pokój ma dostęp do internetu. W jednym z segmentów zapewniony dostęp bezprzewodowy.

Zobacz kluby studenckie

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.