Inne wiadomości

Talenty 2013

"Talenty 2013" - pod tym hasłem 9.11-01.12.br. w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się VIII Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Studencka. Jej organizatorami są  koło naukowe Variograf,  działające w Uniwersytecie Wrocławskim oraz Fundacja Pro Scientia Publica, a konferencja obejmuje zakres nauk humanistycznych i społecznych.

"Humaniści aktywni na rynku pracy" - przedłużony termin zgłoszeń

Pod tym hasłem przebiega projekt, adresowany do absolwentów poszukujących pracy. Składają się na niego zindywidualizowane szkolenia i półroczne staże, realizowane w instytucjach, organizacjach i placówkach kultury. Uczestnikom szkoleń będzie przysługiwać stypendium, a stażystom wynagrodzenie.

StRuNa - konkurs dla kół naukowych

Animatorzy programu StRuNa zawiadamiają, że można już zgłaszać się do tegorocznego, trzeciego konkursu dla studenckich i doktoranckich kół naukowych.  Aplikacje są  przyjmowane w następujących kategoriach: Projekt roku, Koło roku, Wyprawa roku, Publikacja roku, Konferencja roku, Sponsor roku

I edycja konkursu „Oxford Big Project”

Oxford Big Project to międzynarodowe przedsięwzięcie, mające na celu sfinansowanie i wdrożenie oryginalnych i kreatywnych pomysłów osób w wieku16-25 lat. Projekty mogą być przygotowane indywidualnie lub w kilkuosobowym zespole, w następujących kategoriach tematycznych:

Konkurs fotograficzno-filmowy

Ruszył IV konkurs na fotoreportaż i film pn. obiektywnie śląskie. Tegoroczne hasło to "Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie", a motywem przewodnim jest prezentacja śląskiej kultury, tradycji i symboliki.

"Teraz Polska Promocja" - konkurs na pracę magisterską

Rozpoczęła się VII edycja konkursu „Teraz Polska Promocja” na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji Polski. Jego motywem przewodnim jest popularyzacja tematyki marketingu terytorialnego i narodowego. Tematyka konkursu to promocja wizerunkowa (w tym promocja miast i regionów, kształtowanie wizerunku), gospodarcza (m.in.

Konkurs PFRON "Otwarte drzwi"

Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych ogłosił X jubileuszową edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, pod hasłem Otwarte drzwi. Tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze zdrowotnym, zawodowym i społecznym,
a zgłaszać można prace, mieszczące się w następujących kategoriach tematycznych:

Przewodniki po stypendiach i grantach

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało przewodniki po stypendiach, konkursach i programach, mające przybliżać sposoby uzyskiwania wsparcia dla przedsięwzięć, podejmowanych przez młodzież akademicką.

Konkursy dla studentów i absolwentów

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza studentów i absolwentów do udziału w konkursie na pracę magisterską, dotyczącą idei uczenia się przez całe życie, w kontekście zdobywania nowych kwalifikacji.

Droga na Harvard

Wystartowała IV edycja prestiżowego konkursu Droga na Harvard, adresowanego do uczniów, studentów i absolwentów marzących o studiach w USA. Poszukiwani są zdolni młodzi ludzie, pasjonujący się nauką, sportem, kulturą, zaangażowani w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne.