PO KL 4.1.1/PN - PWP Partnerstwo - Informatyka - Nanofizyka - PIN
Czas realizacji: 01.01.2014-30.06.2015
Finansowanie: Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej, Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Cel projektu: Celem projektu jest wzmocnienie potencjału dydaktycznego Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego poprzez modyfikację programów studiów, tj.: *I stopień kierunku "Informatyka stosowana",*II stopnień kierunku "Nanofizyka", *III stopień kierunku "Nanofizyka i modelowanie w układach nano". Projekt będzie także wpływał na poziom przygotowania studentów do wejścia na rynek pracy poprzez utworzenie Biura Integracji Zawodowej. Projekt przyczyni się do zwiększenia liczby absolwentów posiadających wykształcenie w zakresie technologii informacyjnych i nanotechnologicznych. Studia prowadzone będą w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych we współpracy ponadnarodowej z Universite du Maine.
PO KL 4.1.1/PN - PWP Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej - innowacyjny rozwój studiów II stopnia w oparciu o doświadczenia partnera zagranicznego
Cel projektu: Celem projektu jest wzmocnienie potencjału dydaktycznego Uniwersytetu Śląskiego poprzez przygotowanie, uruchomienie i realizację studiów II stopnia na kierunku "Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej" obejmującym dwie specjalizacje: grafika komputerowa i dźwięk w grach. Projekt będzie także wpływał na podniesienie kompetencji kadry w zakresie kształcenia specjalistów projektowania gier oraz nawiązanie współpracy z krajowymi i zagranicznymi pracodawcami w ramach prowadzonego kierunku celem podniesienia kwalifikacji praktycznych przyszłych absolwentów. Projekt przyczyni się do zwiększenia liczby absolwentów z wykształceniem odpowiadającym wymogom współczesnej branży gier komputerowych. Studia przygotowane i prowadzone będą przez Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy ponadnarodowej z Uniwersytetem Ostrawskim.
PO KL 8 INNOWACYJNY - Nowoczesne komputerowe metody kształcenia dla regionalnych kadr innowacyjnej gospodarki: iCSE
Czas realizacji: 01.06.2013 - 31.05.2015
Cel projektu: Innowacyjność projektu polega na integracji metod komp.(wizualizacja,numeryka,analiza danych) z kierunkowymi przedmiotami wybranych nauk ścisłych. PRODUKTEM FINALNYM projektu będzie integracja przedmiotów kierunkowych studiów chemia, fizyka medyczna, fizyka techniczna, ekonofizyka i biofizyka z metodami komputerowymi polegająca na opracowaniu materiałów dydaktycznych, narzędzi IT (w partnerstwie z Oslo) oraz sposobu pracy z tymi technologiami.
http://icse.us.edu.pl/
PO KL 4.3 - Zwiększenie udziału osób dorosłych w kształceniu w zakresie narzędzi informatycznych i technologii - NITKA
Czas realizacji: 01.06.2013 - 31.05.2015 Cel projektu: Celem projektu jest rozwój potencjału Uniwersytetu Śląskiego poprzez wdrożenie działań z zakresu "kształcenia przez całe życie" w obszarach kluczowych. W ramach projektu m.in.: [1] otwarte zostaną nowe kierunki studiów podyplomowych, tj.: analiza instrumentalna, e-zdrowie, multimedia w edukacji informatycznej, grafika komputerowa gier oraz informatyka w MŚP. [2] przeprowadzony zostanie kurs przygotowujący do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. [3] przeprowadzone zostanąszkolenia dla kadry dydaktycznej z kluczowych obszarów kształcenia. [4] zrealizowane zostaną staże i szkolenia dla kadry dydaktycznej w wiodących zagranicznych i krajowych ośrodkach akademickich i naukowo-badawczych.
PO KL 4.1.2 - Inżynier Materiałów - Materiał na Inżyniera. Kształcenie zamawiane na kierunku Inżynieria Materiałowa Uniwersytetu Śląskiego
Czas realizacji 30.06.2011 - 31.10.2015 Cel projektu: W ramach projektu wsparciem został objęty Kierunek Inżynieria Materiałowa UŚ. W ramach niniejszego projektu przewidziano stypendia nauk. oraz różne formy podnoszące atrakcyjność kształcenia w tym kursy wyrównawcze z matematyki, fizyki i chemii; specjalistyczny kurs języka angielskiego; dodatkowe wykłady prowadzone przez najlepszych wykładowców krajowych i zagranicznych; staże zawodowe.
http://www.imz.us.edu.pl/
PO KL 4.1.2 – Matematyka podstawą sukcesu
Czas realizacji: 01.07.2011 - 30.10.2014 Cel projektu: W ramach projektu wsparciem został objęty Kierunek Matematyka UŚ. W ramach niniejszego projektu przewidziano stypendia naul. oraz różne formy podnoszące atrakcyjność kształcenia w tym: kursy wyrównawcze z matematyki, fizyki i chemii; specjalistyczny kurs języka angielskiego; dodatkowe wykłady prowadzone przez najlepszych wykładowców krajowych i zagranicznych; staże zawodowe.
http://www.math.us.edu.pl/studia/zamawiany/index.html
CareerS - Development of Career Guidance Aimed at Improving Higher Education in Serbia Program: Lifelong Learning Programme, TEMPUS IV
Okres realizacji: 17.10.211-14.10.2014 Cel projektu: Celem projektu jest zwiększenie ilości i różnorodności programów informacji zawodowej, doradztwa, edukacji i współpracy z biznesem. Podjęte działania mają na celu zwiększyć skuteczność oddziaływań biur karier, a poprzez to polepszyć sytuację studentów i absolwentów wchodzących na rynek pracy. Uniwersytet Śląski jest partnerem projektu. Projekt realizowany jest przez Biuro Karier.
http://www.bk.us.edu.pl/
PO KL 4.1.2 - GEOFUTURE - Geofizyka w gospodarce przyszłości
Czas realizacji 01.06.2012 - 30.11.2015 Cel projektu: Ogólnym celem projektu jest wzrost liczby absolwentów kierunków matematyczno-przyrodniczych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. W ramach projektu wsparciem został objęty kierunek Geofizyka UŚ - studenci przyjęci w ramach naboru na rok akademicki 2012/2013. W ramach niniejszego projektu przewidziano stypendia naukowe oraz różne formy podnoszące atrakcyjność kształcenia, w tym: kursy wyrównawcze; specjalistyczne szkolenia ; dodatkowe wyjazdy studyjne; staże zawodowe. Projekt realizowany na Wydziale Nauk o Ziemi.
http://www.geofuture.us.edu.pl/
PO KL 4.1.2 - Zwiększenie liczby absolwentów kierunku chemia ZLAB
Czas realizacji: 01.07.2012 - 31.10.2015 Cel projektu:Ogólnym celem projektu jest wzrost liczby absolwentów kierunków matematyczno-przyrodniczych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. W ramach projektu wsparciem został objęty kierunek Chemia UŚ - studenci przyjęci w ramach naboru na rok akademicki 2012/2013. W ramach niniejszego projektu przewidziano stypendia naukowe oraz różne formy podnoszące atrakcyjność kształcenia, w tym: kursy wyrównawcze; specjalistyczne szkolenia ; dodatkowe wyjazdy studyjne; staże zawodowe. Projekt realizowany na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.
http://zlab.us.edu.pl/
PO KL 4.1.2 - Matematyka kodem nowoczesności
Czas realizacji: 01.07.2012 - 31.10.2015 Cel projektu:Ogólnym celem projektu jest wzrost liczby absolwentów kierunków matematyczno-przyrodniczych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. W ramach projektu wsparciem został objęty kierunek Matematyka UŚ - studenci przyjęci w ramach naboru na rok akademicki 2012/2013. W ramach niniejszego projektu przewidziano stypendia naukowe oraz różne formy podnoszące atrakcyjność kształcenia, w tym: kursy wyrównawcze; specjalistyczne szkolenia ; dodatkowe wyjazdy studyjne; staże zawodowe. Projekt realizowany na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. P Projekt realizowany na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.
http://www.math.us.edu.pl/mkn/mkn.html
PO KL 4.1.2 - UStuŚ – Uniwersyteckie Studia Środowiskowe: Kierunek Zamawiany „Ochrona Środowiska”
Czas realizacji: 01.07.2012 - 30.09.2015 Cel projektu:Ogólnym celem projektu jest wzrost liczby absolwentów kierunków matematyczno-przyrodniczych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. W ramach projektu wsparciem został objęty kierunek Ochrona Środowiska UŚ - studenci przyjęci w ramach naboru na rok akademicki 2012/2013. W ramach niniejszego projektu przewidziano stypendia naukowe oraz różne formy podnoszące atrakcyjność kształcenia, w tym: kursy wyrównawcze; specjalistyczne szkolenia ; dodatkowe wyjazdy studyjne; staże zawodowe. Projekt realizowany na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.
http://www.ustus.us.edu.pl/
PO KL 4.1.2 - Informatyka Inżynierska – Kierunek Zamawiany Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Czas realizacji: 01.06.2012 - 31.12.2015 Cel projektu: Ogólnym celem projektu jest wzrost liczby absolwentów kierunków matematyczno-przyrodniczych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. W ramach projektu wsparciem został objęty kierunek Informatyka UŚ - studenci przyjęci w ramach naboru na rok akademicki 2012/2013. W ramach niniejszego projektu przewidziano stypendia naukowe oraz różne formy podnoszące atrakcyjność kształcenia, w tym: kursy wyrównawcze; specjalistyczne szkolenia ; dodatkowe wyjazdy studyjne; staże zawodowe. Projekt realizowany na Wydziale Informatyki i Nauk o Materiałach.
http://ii.us.edu.pl/kierunek-zamawiany/
PO KL 4.1.1 - Uniwersytet Partnerem Gospodarki Opartej na Wiedzy – UPGOW
Czas realizacji 01.09.2008-31.03.2014 Cel projektu: Projekt obejmuje: dostosowanie kształcenia do potrzeb gospodarki i rynku pracy, wspieranie nowych i istniejących kierunków oraz specjalności o priorytetowym znaczeniu dla gospodarki, podniesienie atrakcyjności kształcenia, wzrost popularności kierunków ścisłych, wzmocnienie praktycznych elementów nauczania oraz pogłębienie współpracy z pracodawcami. Projekt realizowany jest poprzez: metody kształcenia na odległość, studia podyplomowe i kursy, stworzenie większych możliwości edukacyjnych dla niepełnosprawnych, rozwijanie kompetencji dydaktycznych kadry akademickiej.
http://upgow.us.edu.pl/
Powrót