Trzecia lekcja - Student z Wall Street

Student z Wall Street!

Choć dla wielu z Was „sukces finansowy” wciąż oznacza drobne na śniadanie, które zostały w portfelu po grubszej imprezie, a „płynność” definiowana jest w kategoriach ryzyka konieczności wykonania błagalnego telefonu do rodziców, to już za parę lat nie tylko w pełni staniecie na własnych nogach, ale też zaczniecie powoli odkładać!

Choć może teraz „nadmiar pieniędzy w stosunku do miesiąca” wydaje się odległą, abstrakcyjną perspektywą, to, jak z większością rzeczy w życiu – lepiej się na nią przygotować zawczasu.

Tak – kiedyś będziecie oszczędzać. Tak – kiedyś będziecie gromadzić swój majątek.

Tak – kiedyś będziecie musieli zadecydować, co z nim zrobić.

Czy wepchnąć do skarpety, zakopać pod gankiem, nafaszerować nim materac?

Czy może zaprzęgnąć go do pracy, uczynić z niego przyczynek do mnożącej się fortuny?

Niezależnie jaka będzie Wasza decyzja – dobrze, by była świadoma. Tego z kolei nie da się osiągnąć bez wiedzy.

Co za szczęście, że możecie jej nabrać teraz!

Wejdźcie na stronę www.ekonomianabank.us.edu.pl i zapoznajcie się z materiałami trzeciej lekcji naszego programu edukacyjnego – Student z Wall Street!

Dowiedzcie się czym różnią się aktywa od pasywów, jak funkcjonuje Giełda Papierów Wartościowych i jak ma się ona do rynków światowych, kiedy kupować, kiedy sprzedawać, a kiedy wyciągnąć nogi i delektować się owocami swojej pracy.

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was trójkomponentową lekcję:

- artykuł

- materiał wideo

- wywiad z ekspertem.

Jak zwykle też mamy dla Was parę nagród! Potraktujcie je jako wczesny zwrot inwestycji jaką jest Wasza nauka.

Po zapoznaniu się z lekcją czeka na Was quiz sprawdzający waszą wiedzę*. W tym miesiącu możecie wygrać zestawy słuchawek, bilety do kina, gustowne termosy oraz zestawy gadżetów uniwersyteckich – a zdobyte punkty wliczają się do „klasyfikacji generalnej”, w której nagrodą jest stypendium (1000 zł) oraz płatne praktyki. Quiz do 3-ciej lekcji jest otwarty do 28 lutego!

Do dzieła, Młode Wilki!

*Quiz z nagrodami przewidziany jest tylko dla Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Do platformy e-learningowej loguje się tak samo, jak do USOSweb’u.

By wziąć udział w 3-cim quizie należy rozwiązać 2 poprzednie. Rozwiązanie quizu poza ustalonym terminem (aktualny: do 28 lutego) nie daje możliwości wygrania nagród rzeczowych, ale dopisuje punkty do klasyfikacji generalnej.

Regulamin programu dostępny jest na stronie: www.ekonomianabank.us.edu.pl/doc/regulamin.pdf