Sukcesy naszych zawodników we wspinaczce sportowej!

Z wielką przyjemnością przychodzi nam Was poinformować o sukcesach studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego, jakimi zakończyły się rozgrywane w miniony weekend, w Sosnowcu, Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej!

Zawodnicy AZS Uniwersytetu Śląskiego zdobyli aż 5 medali!

• I miejsce w konkurencji na trudność zdobył Kajetan Koperwas pracownik Katedry Biofizyki i Fizyki Molekularnej

• III miejsce w konkurencji na czas zdobył Mateusz Strączek (WPiA)

• Drużyna kobiet w składzie Kinga Mundała (WBiOŚ), Joanna Czajor (WPiA) i Marta Kiwer (WMat-Fiz-Chem) wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów.

• Natomiast drużyna mężczyzn w składzie: Sebastian Haratyk (WMat-Fiz-Chem), Piotr Kowalewski (doktorant historii), Mateusz Strączek (WPiA), Kajetan Koperwas zdobyła srebrny medal w klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów.

Zwycięzcom gratulujemy!