Stypendium Fundacji im. Rochusa i Beatrice Mummert

W imieniu fundacji Rochusa i Beatrycze Mummert zapraszamy do ubiegania się o stypendia dla odznaczających się wysokim potencjałem, pochodzących z Europy Środkowej i Wschodniej studentów/absolwentów nauk ekonomicznych i przyrodniczych oraz kierunków inżynierskich, którzy w przyszłości zamierzają dołączyć do elity kadry zarządzającej swoich krajów.

Stypendia obejmują m.in. dwu i pół letnie studia magisterskie na uniwersytecie w Kolonii, Niemieckiej Akademii Wychowania Fizycznego w Kolonii (die Deutsche Sporthochschule) lub na Politechnice Akwizgrańskiej (RWTH Aachen). Program oferowany jest w ramach współpracy z Fundacją Roberta Boscha.

Program jest skierowany do:

• obywateli takich krajów jak: Bułgara, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Serbia, Słowacja, Słowenia, Polska, Rumunia lub Węgry.
  • absolwentów lub studentów ostatniego roku studiów licencjackich o profilu ekonomicznym, inżynierskim, przyrodniczym lub kierunku turystyka i rekreacja,
  • osób uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce (również z przedmiotów matematycznych) oraz z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego,
  • osób o cechach lidera, gotowych do powrotu do kraju ojczystego po ukończeniu studiów magisterskich w Niemczech.

Program obejmuje:

• świadczenia pieniężne:
    - miesięczne stypendium w wysokości 850-900 Euro,
    - semestralny dodatek naukowy w wysokości 228 Euro,
    - zwrot kosztów podróży z i do Akwizgranu/Kolonii w wysokości 150-250 Euro,
    - dodatek na zakup laptopa – 700 Euro,
    - ubezpieczenie wypadkowe i ubezpieczenie zdrowotne,
    - premię pieniężną za wybitne wyniki w nauce – 500 Euro,
  • wsparcie rozwoju kompetencji menadżerskich:
    - warsztaty Soft-Skills z położeniem nacisku na rozwój osobowości i zarządzenie zasobami ludzkimi,
    - 4-5 miesięczną praktykę w niemieckim przedsiębiorstwie,
    - wyjazdy szkoleniowe do Berlina i Brukseli,
    - wizytacje przedsiębiorstw i udział w zorganizowanych wydarzeniach kulturalnych,
    - zaangażowanie w projekty w ramach fundacji.
  • wszechstronną i indywidualną opiekę dla każdego ze stypendystów:
    - mentoring ze strony jednego z członków zarządu fundacji,
    - opiekę wybranej niemieckiej rodziny (wybitne osobowości sceny gospodarczej i akademickiej oraz
    świata kultury),
    - opiekuna naukowego na uczelni,
    - wsparcie ze strony starszych stypendystów i alumni.
  • networking.

Aplikacje do programu przyjmowane są w terminie od 1 września do 1 listopada każdego roku dla kandydatów planujących rozpocząć studia magisterskie w Niemczech w zimowym semestrze roku następnego.

Dodatkowe pytania oraz dokumenty aplikacyjne prosimy kierować do:
Edith Wolf
e-mail: mummertstipendium@bosch-stiftung.de