Studentka Instytutu Sztuki laureatką konkursu Nowy Wymiar Kultury

„Nowy wymiar kultury” to projekt realizowany przez Teatr Barakah w Krakowie, adresowany do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie, mające formułę konkursu skupiało się na tych obszarach sztuki, które zdobywają wśród młodych ludzi coraz większą popularność, choć nie są wystarczająco popularyzowane.

Wyniki konkursu „Nowy wymiar kultury” zostały ogłoszone w listopadzie. Jedną z kategorii konkursowych był plakat. Główną nagrodę w tej kategorii jury przyznało Joannie Basicz, studentce Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego za plakat „Nie daj się zaszyć”. W uzasadnieniu werdyktu czytamy: „Jej praca to czytelny, plakatowy komunikat okraszony dowcipem. Dodatkowo praca wyróżnia się warsztatem plastycznym – dobrą kompozycją, doborem technik, jakością wykonania. Praca trafia do młodego odbiorcy, ma w sobie przewrotność i potencjał pomysłu do wykorzystania jako seria plakatów lub projektów. Pomysł także dobrze przekłada się na różne techniki plastyczne”.

Zwycięska praca była prezentowana na wystawie plakatów, które znalazły się w finale konkursu. Można ją było zobaczyć również na telebimie Teatru Bagatela w Krakowie. Laureatka zaprojektowała także plakat do spektaklu „Królowa wanny” krakowskiego Teatru Barakah.