Studenci UŚ walczą o „Stypendium z Wyboru”

Do 23 czerwca można głosować na kandydatury, zgłoszone do IV edycji „Stypendium z Wyboru”. Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów, a jego laureaci mogą zdobyć do 5 tysięcy zł i przeznaczyć je na cel wiążący się z edukacją lub karierą zawodową.

Pośród kilkuset osób ubiegających się o stypendium są studenci naszej uczelni:

- Joanna Brodniak (Wydział Filologiczny) - 3500 zł na promocję Teatru Tańca Jeger,

- Mateusz Hyla (Szkoła Zarządzania) - 3800 zł na zakup plansz do edukacyjnej gry handlowej dla uczniów szkół średnich

- Katarzyna Łukasiak (Wydział Filologiczny) - 3500 zł na studia podyplomowe z zakresu logopedii,

- Kornelia Mach (Wydział Pedagogiki i Psychologii) - 5000 zł na projekt "Blok, podwórko, kamienice - ożywić dzielnice"

- Damian Sojka (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) - 3700 zł na studia podyplomowe z zakresu bioinformatyki.

Głosy można oddawać na stronie www.stypendiumzwyboru.pl. Biuro Wsparcia Studenta prosi innych aplikujących studentów UŚ o nadsyłanie informacji o udziale w konkursie.

MP3

(2013-05-20, akt. 2013-05-21, 25, 27)