Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Seminarium Szybkiego Reagowania

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych i Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na „Seminarium Szybkiego Reagowania” (SSR). Każde spotkanie rozpocznie się krótkim, przygotowanym przez eksperta wprowadzeniem. Po nim nastąpi dyskusja, w której wezmą udział zarówno zaproszeni goście, reprezentujący różne światopoglądy, jak również uczestnicy seminarium.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 listopada br. o 17.00 (Sala Sympozjalna III, Instytut Filozofii UŚ, ul. Bankowa 11). Jego tematem będzie miejsce sacrum w przestrzeni demokracji i wolności słowa, do czego nawiązuje tytułowe pytanie seminarium: „Co można zrobić z Hostią?”.

Zaproszenie do dyskusji przyjęli: prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, ks. dr hab. Jacek Kempa, dr hab. Mirosław Piróg, dr hab. Tomasz Czakon, dr hab. Krzysztof Wieczorek, dr Szymon Makuła i dr Piotr Machura.

Moderatorami dyskusji będą prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dr Magdalena Wołek.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania spraw, wydarzeń, tematów, które uznają Państwo za warte omówienia. Pomysły należy przesyłać na adres: ssr@us.edu.pl.

Dodatkowe informacje można znaleźć na Facebooku.

Skróty

Copyright © 2001-2022
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.