Reprezentanci UŚ laureatami stypendiów ministra

Miło nam powiadomić, że wśród zdobywców stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego znalazła się znacząca grupa przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego. Stypendiami za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe na rok akademicki 2018/2019 zostało uhonorowanych 12 studentów i 5 doktorantów naszej uczelni.

To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane za znaczące sukcesy naukowe i patentowe, publikacje, twórczość artystyczną lub wyniki sportowe rangi mistrzowskiej. Kwota stypendium dla studenta to 15 tys. zł, dla doktoranta 25 tys. zł.

Serdecznie gratulując laureatom informujemy, że jednorazowa wypłata stypendiów została zaplanowana na początek stycznia. Termin okolicznościowej uroczystości zostanie ogłoszony odrębnie.

Więcej informacji o stypendiach oraz pełne listy nagrodzonych można znaleźć na stronie  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.