Rekrutacja do Akademii "Artes Liberales"

Studenci I i II roku jednolitych studiów magisterskich oraz studiów licencjackich, którzy chcą się kształcić w Akademii Artes Liberales, mogą zgłaszać swoje kandydatury.

W Akademii Artes Liberales (AAL), sfederowane są następujące uczelnie: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Wrocławski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od ponad dwóch lat z Akademią współpracuje również Uniwersytet Szczeciński.

Podstawą ubiegania się o przyjęcie na studia pierwszego poziomu w AAL jest wypełnienie ankiety-zgłoszenia. Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres: aal@aal.edu.pl do 7 marca 2010 r. Ankiety zostaną ocenione przez członków Rady Naukowej Akademii Artes Liberales. Autorzy najbardziej interesujących ankiet zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa będzie dotyczyć jednego z dwóch tematów zaproponowanych w ankiecie.

Każdy student Akademii Artes Liberales pracuje pod kierunkiem dwóch wybitnych uczonych - jednego opiekuna z uczelni macierzystej, drugiego z wybranej uczelni zewnętrznej. Dla studentów AAL przygotowywane są specjalne konferencje, sesje oraz zajęcia tematycznie związane z badaniami interdyscyplinarnymi, dla nich otwarte są także biblioteki wszystkich uniwersytetów. Studia w AAL to także szansa na udział w pracach zespołów badawczych, składających się z najlepszych studentów i doktorantów z całego kraju, pracujących pod okiem uznanych ekspertów.

Studenci przyjęci do Akademii będą uczestniczyli w stażu przygotowawczym, który obejmuje udział w specjalnie zorganizowanej sesji AAL (maj 2010), napisanie krótkiego eseju po sesji oraz wykonanie zadania ustalonego z tutorem zewnętrznym (do końca sierpnia 2010). Zaliczenie stażu jest warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia nauki na uczelni zewnętrznej w ramach studiów pierwszego poziomu AAL w roku akademickim 2010/2011.

(eu)