Państwa więzienia - warsztaty dla studentów

Stowarzyszenie Bona Fides zaprasza na warsztaty poświęcone państwom-więzieniom; ograniczenia wolności obywatelskiej zostaną pokazane na przykładzie Białorusi pod rządami Aleksandra Łukaszenki. Ilustrację filmową będzie stanowił obraz Wiktora Daszuka Królestwo zdechłych myszy - zwycięzca konkursu w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Skorupska, absolwentka prawa Uniwersytetu Śląskiego.

Zajęcia odbędą się 18 maja o 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia w Katowicach przy ul. Warszawskiej 19, I piętro. Zgłoszenia można wysyłać do 17 maja na adres agata@bonafides.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, projekt uzyskał wsparcie finansowe Komisji Europejskiej.

MP

(2011-05-10)