Ogólnopolska demonstracja przeciwko legalizacji uboju bez ogłuszania

10 maja 2013 r. wpłynął do Sejmu rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt, którego celem jest legalizacja uboju rytualnego (uboju bez ogłuszania) w Polsce. 28 maja odbyło się pierwsze czytanie w komisjach.

W związku z tym 12 czerwca 2013 r. od godz. 13.00 pod siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie (ul. Wspólna 30) zaplanowano ogólnopolski protest przeciwko legalizacji uboju rytualnego. Przewidziany jest przemarsz pod Sejm na ulicę Wiejską, gdzie odbędzie się druga część manifestacji.

Koło Naukowe Praw Zwierząt UŚ oraz studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego, którzy są zaangażowani w działania na rzecz ochrony praw zwierząt, organizują wspólny wyjazd autokarem w celu udziału w demonstracji w Warszawie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: prawazwierzat.us@gmail.com.

(informacja z Serwisu Głównego UŚ)