Międzynarodowy Dzień Teatru - oferta dla UŚ!

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji o godzinie 19.00 gościnnie w Teatrze Korez odbędzie się niecodzienna prezentacja książki Miroslava Sehnala i Břetislava Uhlářa, „Godzina w niebie". W programie znajduje się między innymi spektakl „Ostatnia wieczerza" Bílého divadla z Ostrawy.

Wystąpią czescy artyści, wśród nich awangardowe Bíle divadlo z Ostrawy z prowokacyjnym spektaklem „Ostatnia wieczerza”, wybitny iluzjonista Petr Kravčík oraz aktor Karol Suszka. Ponadto prozaik Miroslav Sehnal i poeta Břetislav Uhlář, autorzy kolejnej wspólnej satyrycznej książki „Godzina w niebie", która właśnie w tych dniach ukazuje się po polsku w przekładzie Jana Stachowskiego i Krzysztofa Lisowskiego. Wydarzenie poprowadzi Krystyna Berki, redaktor polskiej sekcji Czeskiego Radia.

Bilety dla społeczności akademickiej są w cenie 5 zł!

Przy zakupie lub rezerwacji należy podać hasło: UNIWERSYTET.