Konkurs "Seniorzy w akcji" także dla studentów

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności organizują kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu dotacyjnego „Seniorzy w akcji”. Jest on adresowany do osób powyżej 60 lat i do par międzypokoleniowych, które chcą zrealizować projekt społeczny w oparciu o osobiste pasje. Jego celem jest inspirowanie osób starszych do działania na rzecz otoczenia, rozwój wolontariatu osób starszych, zwalczanie stereotypów związanych z wiekiem i promocja współpracy międzypokoleniowej.

Pula środków przewidzianych na dotacje wynosi 343 tys. złotych. Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości od 5 tys. do 12 tys. zł. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba w wieku 18-35 lat), poprzez organizację pozarządową czy instytucję, która spełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie). Listy intencyjne można składać do 8 marca.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego i odwiedzenia strony projektu.

MP3

(2013-02-14, zm. 2013-02-15)