Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Koncert galowy zespołu "Katowice"

logo 50-lecia Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca "Katowice"

W maju 2019 roku rozpoczną się obchody 50-lecia działalności Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. W ramach jubileuszu odbędą się między innymi:

  • 24 maja o godz. 18.30 – koncert galowy w Pałacu Młodzieży w Katowicach,
  • 25 maja o godz. 16.00 – koncert jubileuszowy w Pałacu Młodzieży w Katowicach,
  • 25 maja o godz. 20.00 – bal jubileuszowy w Starochorzowskim Domu Kultury w Chorzowie (zapisy do 15 maja drogą elektroniczną: barbara.uracz@us.edu.pl).


Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” powstał w 1969 roku z inicjatywy grupy studentów naszej Alma Mater. Jego założycielami byli Józef Zielina (choreograf), Władysław Byszewski (chórmistrz, kompozytor) oraz Stanisław Wodnicki (kierownik kapeli). Członkowie zespołu to studenci Uniwersytetu Śląskiego oraz innych śląskich uczelni (m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Śląskiej i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego), a także osoby zainteresowane tańcem i śpiewem ludowym.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” uczestniczył w wielu zagranicznych festiwalach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Litwie, Portugalii, Syrii, Turcji, Tunezji, Cyprze, Francji, Białorusi, Mołdawii, Brazylii, Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Czechach, Holandii, Argentynie, Szwajcarii i Sycylii. W 2010 oraz 2015 roku został uhonorowany złotym i platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie kultury. Wyróżnienie przyznawane jest przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” jest także gospodarzem Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, który w tym roku odbędzie się po raz 32.

Szczegółowe informacje na temat obchodów jubileuszowych znajdują się na stronie: katowice.us.edu.pl.

Data wydarzenia: 
24. maj 2019 - 18:30

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.