Filozofia w praktyce - konkurs na esej dla studentów

Do 31 stycznia 2016 r. można przesyłać zgłoszenia do konkurs dla studentów na najlepszy esej z zakresu tzw. filozofii stosowanej. Punktem wyjścia do analiz filozoficznych powinno być jakieś bieżące wydarzenie, proces społeczny lub odkrycie naukowe wiążące się np. z ekologią; zdrowiem publicznym; konfliktami zbrojnymi. Pula nagród w konkursie wynosi 1 400 zł.

Zgodnie z informacjami organizatorów swoje prace mogą przesyłać studenci (I i II stopień) wszystkich polskich szkół wyższych z dowolnego kierunku studiów.

Zgłaszane prace muszą spełniać następujące wymogi:

• Objętość: 20 tys. znaków ze spacjami (+/- 15 proc.).
  • Bibliografia powinna być robiona wedle standardów czasopisma Diametros.
  • Prace nadesłane do konkursu nie powinny być wcześniej ani publikowane, ani udostępniane publicznie (natomiast mogą to być prace zaliczeniowe).

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne (800 zł400 zł200 zł) oraz bony na zakup książek, a ich prace mogą zostać opublikowane na blogu Filozofia w praktyce.

Strona internetowa konkursu Filozofia w praktyce