Akcja lokalna - zmiana globalna! PAH poszukuje lokalnych liderów globalnych zmian.

W imieniu Polskiej Akcji Humanitarnej zapraszamy do udziału w programie Akcja lokalna - zmiana globalna!  Poszukiwane są osoby z miejscowości poniżej 150 tys. mieszkańców, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu aktywizowania społeczności lokalnych na rzecz zmian globalnych. Będą one wspólnie ze stworzonym przez siebie pięcioosobowym zespołem realizować działania w swoich społecznościach lokalnych. W terminie od września 2011r. do czerwca 2012r. zespoły zorganizują trzy akcje o tematyce globalnej, natomiast w terminie od maja do października 2012r. weekendowy Festiwal Lokalny - Globalnie.

Kandydaci powinni posiadać wsparcie instytucjonalne w swojej miejscowości, doświadczenie w realizacji działań lokalnych oraz mieć wysoką motywację do współpracy z PAH. Z programu zostaną podpisane umowy o współpracy. Do udziału w programie zapraszamy osoby pełnoletnie. Warunkiem uczestnictwa jest 100% frekwencja na szkoleniach.

Dla uczestników przygotowano:

• cykl pięciu szkoleń (łącznie 80 godzin) z zakresu aktywizacji społeczności lokalnej, organizacji działań lokalnych oraz z wybranych zagadnień globalnych (m.in. dostęp do wody i edukacji, zmiany klimatyczne, bezpieczeństwo żywnościowe na świecie),
  • materiały informacyjne i promocyjne,
  • wsparcie merytoryczne i organizacyjne,
  • zaangażowanie w ogólnopolskie kampanie PAH,
  • możliwość prezentacji i promocji prowadzonych działań podczas ogólnopolskiej konferencji i w publikacji.

Harmonogram szkoleń:

• I zjazd: 30.09-2.10.2011, TEMAT: Wprowadzenie do tematyki globalnej, poznanie działalności PAH, wprowadzenie do realizacji działań lokalnych.
  • II zjazd: 25-27.11.2011, TEMAT: Prawo do edukacji oraz Suwerenność żywnościowa.
  • III zjazd: 13-15.01.2012, TEMAT: Dostęp do wody oraz wpływ zmian klimatycznych na mieszkańców/ki Globalnego Południa; Sytuacja kobiet w krajach globalnego Południa;
  • IV zjazd: 30.03-2.04.2012, TEMAT: Zasady ruchu Fair Trade, międzynarodowe relacje handlowe; Uchodźcy/czynie – sytuacja w Polsce i na świecie.
  • V zjazd: 22-24.06.2012, TEMAT: Planowanie dalszej współpracy i działalności Aktywistów i Aktywistek PAH
  • VI zjazd: jesień 2012, Konferencja podsumowująca projekt

/Udział we wszystkich zjazdach jest obowiązkowy./

Dodatkowo uczestnicy projektu na podstawie zdobywanej podczas treningu wiedzy oraz dostarczanych na bieżąco materiałów, są zobowiązani do przeprowadzenia trzech akcji z tematyki globalnego rozwoju i globalnych współzależności w swojej społeczności lokalnej.

Harmonogram przeprowadzania akcji:

• I akcja – wrzesień - grudzień 2011r.
  • II akcja – styczeń – marzec 2012r.
  • III akcja – kwiecień – czerwiec 2012r.

Z każdej akcji obowiązkowe będzie napisanie sprawozdania, a dodatkowo część akcji będzie superwizjonowana.
Zgłoszenia można przesyłać do 25 czerwca. Formularz zgłoszeniowy oraz harmonogram rekrutacji są dostępne na stronie www.pah.org.pl.

Zapraszamy!