Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

50 lat Radia Egida!

Studenckie Radio Egida świętuje jubileusz 50-lecia istnienia. Rozgłośnia Uniwersytetu Śląskiego jest jedną z najstarszych w kraju nieprzerwanie od 1969 roku pozwala studentom na poznawanie fachu dziennikarskiego. Z okazji 50-lecia Egidy, akademicka redakcja 16 listopada organizuje benefis w katowickim Kinoteatrze Rialto. Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 18.00 zaproszeni goście opowiedzą o swoich wspomnieniach związanych z Radiem. Zaprezentowany zostanie także film dotyczący Egidy, a na zakończenie odbędzie się koncert Błażeja Króla.

Wydarzenie będzie okazją do wspomnień, odnowienia dawnych znajomości i przyjaźni, a także do poznania twórczości jednego z najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Radio Egida przez 50-lat swojej działalności było miejscem rozwoju dla pokoleń dziennikarzy. Swoje kariery rozpoczynało tu wielu profesjonalnych radiowców, dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, a także pracowników mediów. Wszyscy byli i obecni członkowie radia spotykają się co roku na tak zwanych „leciach” czyli kolejnych rocznicach.

Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca dla osób, które chciałyby wziąć udział w benefisie i koncercie. Pierwsze 30 osób, które napisze na adres e-mail egida50@us.edu.pl zostanie umieszczonych na liście gości wydarzenia. Możliwość uczestniczenia w koncercie zostanie potwierdzona w mailu zwrotnym.

 

Data wydarzenia: 
16. listopad 2019 - 18:00 - 20:00

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.