Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

VII Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

robiący notatki uczestnicy konferencji

13 maja 2019 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będzie VII Międzynarodowa Konferencja Magistrantów, której organizatorami są Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich, Szkoła Języka i Kultury Polskiej,  a także Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel” oraz Centrum Języka i Kultury Chińskiej. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Celem spotkania jest umożliwienie magistrantom, a w wyjątkowych sytuacjach również wyróżniającym się studentom ostatniego roku studiów licencjackich oraz doktorantom zaprezentowania fragmentów własnych prac dyplomowych lub zagadnień z nimi związanych. Zaproszenie do udziału w konferencji adresowane jest zarówno do obcokrajowców, jak
i Polaków studiujących na polskich uczelniach. Studenci-obcokrajowcy mogą przedstawić swój punkt widzenia na polską literaturę, kulturę i język, z kolei studenci polscy mogą zaprezentować podczas wystąpień problematykę interkulturową.

Uczestnikami poprzednich edycji konferencji byli studenci Uniwersytetu Śląskiego, przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu w Ostrawie i Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego. W konferencjach biorą udział również studenci uczelni o innych profilach (m.in. ASP czy politechniki).

Zgłoszenia chęci udziału w konferencji należy przesyłać do 21 kwietnia 2019 roku drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: szkola@us.edu.pl.

 

Zaproszenie (pdf, 258 kB)

Karta zgłoszeniowa (doc, 34 kB)

Data wydarzenia: 
13. maj 2019 - 8:00

Skróty

Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.