Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Turniej Debat Europejskich

W ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, sieć CDE oraz Team Europe zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w jednym z siedmiu Turniejów Debat Europejskich zorganizowanych w różnych miastach Polski. Projekt Team Europe & the art of debate rozpoczyna się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące. Wystarczy zgłosić czteroosobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli!

Turnieje to dla wszystkich studentów okazja do zabrania głosu, wypowiedzeniea się na ważny temat i wysłuchania argumentów strony przeciwnej, przy zachowaniu pełnej kultury słowa i wzajemnego poszanowania. Debaty eliminacyjne dotyczą szeroko pojętej problematyki europejskiej; uczestnicy Finałów będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską. Oceniane będzie przygotowanie ciekawej argumentacji i umiejętności krasomówcze, a nie poglądy osobiste. Najlepsze drużyny z każdego miasta pojadą razem do Brukseli, by wspólnie odwiedzić siedziby najważniejszych instytucji unijnych.

Debaty przeprowadzone zostaną w języku polskim w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i we Wrocławiu, od połowy marca. Katowickie eliminacje odbędą się 21 marca w Bibliotece Śląskiej. Rekrutacja jest otwarta i w każdym z miast są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie.

http://ksmowcow.pl/teameurope.html

 
Data wydarzenia: 
21. marzec 2017 - 9:00

Skróty

Copyright © 2001-2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.