Stypendia dla Polaków w Niemczech

GFPS to trzy ściśle ze sobą współpracujące stowarzyszenia – w Polsce, Niemczech i w Czechach. Za cel stawiają sobie wspieranie międzynarodowej wymiany naukowej i kulturalnej oraz budowanie tą drogą porozumienia między społeczeństwami Europy Środkowej i Wschodniej. Działalność GFPS opiera się na bezinteresownej pracy członków i sympatyków w ramach wspólnych projektów. Programy stypendialne obejmują obustronną wymianę między Niemcami i Polską oraz Niemcami i Czechami.

GFPS-Plakat-Stypendia-2016 001

Niemieccy i białoruscy stypendyści w Polsce przy uroczystym wręczeniu dyplomów stypendium GFPS w Lublinie.

W GFPS-Polska, w ramach programu stypendialnego, rekrutujemy polskich stypendystów do Niemiec oraz opiekujemy się niemieckimi i białoruskimi stypendystami w Polsce. Semestralne stypendia do Niemiec przyznawane są polskim studentom i doktorantom wspólnie przez GFPS-Polska i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Stypendia przyznawane są na okres 5 miesięcy:

• na semestr letni wg. niemieckiego kalendarza akademickiego (od kwietnia do sierpnia)
  • na semestr zimowy wg. niemieckiego kalendarza akademickiego (od października do lutego)

Więcej informacji na stronie: gfps.pl/pl/program-stypendialny/info

31. marzec 2016 - 23:59