Spotkanie dotyczące wolontariatu w punktach pomocy ofiarom przestępstw

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw, które odbędzie się 15 grudnia 2009 r. o godz. 14.00, w auli nr 3 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach na podstawie, którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

W związku z dużym zainteresowaniem studentów Uniwersytetu Śląskiego zdobywaniem doświadczenia z zakresu pomocy ofiarom przestępstw, Biuro Karier wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach ma przyjemność zaprosić studentów (przede wszystkim prawa, psychologii, pracy socjalnej, pedagogiki oraz socjologii) do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wznowionego programu wolontariatu.