Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego

Do 8 października 2013 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu na najlepszego studenta zagranicznego INTERSTUDENT. Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres e-mail: j.lysik@perspektywy.pl. Kandydatury mogą zgłaszać: rektorzy lub prorektorzy ds. międzynarodowych lub studenckich, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów i kierownictwa innych organizacji studenckich, a także koleżanki i koledzy ze studiów.

Konkurs skierowany jest do studentów zagranicznych, studiujących na polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich (na uczelniach publicznych i niepublicznych; na studiach w języku polskim i językach obcych). Kandydaci muszą wykazywać się aktywnością na polu kulturalnym, społecznym, proekologicznym lub sportowym, działaniami wpisującymi się w ideę wielokulturowości, dobrymi wynikami w nauce, a także postawą inspirującą do działania i wkładem w aktywizację wspólnot obywatelskich w środowisku lokalnym.

8 listopada 2013 r. w Warszawie, podczas uroczystej gali konkursowej, zostanie wyłonionych trzech laureatów reprezentujących studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Uroczystemu wręczeniu nagród towarzyszyć będzie Gala Nagród Studenckich, organizowana przez Parlament Studentów RP – partnera konkursu INTERSTUDENT.

Patronat honorowy nad konkursem objął przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Konkurs, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”, współfinansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.studyinpoland.pl/interstudent.

(informacja z Serwisu Głównego UŚ)