Rusza II edycja plebiscytu "Absolwent z Pasją"

miniaturka

Rozpoczynamy nabór do II edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją”, skierowanego do absolwentów Uniwersytetu Śląskiego wszystkich lat akademickich od początku powstania Uczelni. Plebiscyt będzie trwać od grudnia 2013 do listopada 2014 roku. Celem plebiscytu jest promowanie absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, których wyróżniają niezwykłe pasje.

Tytuł „Absolwenta z Pasją” jest wyróżnieniem Absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie.

Co miesiąc komisja plebiscytowa będzie wyłaniać Absolwentów Miesiąca. Po wyłonieniu ostatniego Absolwenta Października uruchomione zostanie głosowanie on-line, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy zainteresowani. Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją Roku 2014”. Wręczenie nagrody nastąpi podczas uroczystości rozdania dyplomów najlepszym absolwentom w listopadzie 2014 roku.

Zgłoszenia do tytułu Absolwenta Stycznia przyjmujemy do 20 stycznia 2014 roku.

Wśród Absolwentów Miesiąca I edycji znaleźli się: Michał Centkowski, Marta Ochman, Maria Potoczek, Magdalena Knapik, Anna Duda, Edyta Szyszka, Mariusz Klockowski, Justyna Budzik, Monika Żaba, Zofia Kluszczyńska oraz Kuba Nagórski.

27 listopada 2013 r. podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom poznaliśmy laureata konkursu, wyłonionego w ramach głosowania online na stronie interenetowej "Gazety Wyborczej". Absolwentką z Pasją Roku 2013 została Magdalena Knapik pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Nagrody dla absolwentów z pasją – tablety – ufundowała Fundacja INNOVARE. Otrzymali oni również upominki przygotowane przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach i bon na kawę do Kawiarni na Kołach.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Regulamin plebiscytu

Zgłoszenia należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres absolwent@us.edu.pl (wraz z zeskanowaną stroną dotyczącą składanych oświadczeń) lub na adres:

Dział Informacji i Promocji, Uniwersytet Śląski w Katowicach

ul. Bankowa 12

z dopiskiem Absolwent z Pasją.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ

tel. 32 359 1975