Konkurs na najlepsze projekty gier wideo

Spółka ARP Games ogłosiła konkurs dla twórców gier wideo. Zwycięzcy otrzymają do 100 tysięcy zł dofinansowania oraz pomoc w finalizacji projektu. Podczas konkursu uczestnicy mają zapewniony dostęp do niezbędnego sprzętu, oprogramowania oraz szkoleń branżowych. Organizatorzy zadbają również o wsparcie prawne oraz pomogą w promocji zwycięskich projektów.

Aplikacje można składać na oficjalnej stronie akceleratora: www.arpgames.pl do końca stycznia 2017 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń komisja złożona z ekspertów wybierze 10 drużyn, które przejdą do kolejnego etapu. Finaliści otrzymają grant w wysokości do 20 tysięcy złotych, dostęp do sprzętu, oprogramowania, warsztatów, a także opieki indywidualnie dobranego mentora.

Spółka ARP Games powstała w efekcie współpracy z powiatem cieszyńskim i Uniwersytetem Śląskim. Jej celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie start-upów działających na rynku gier wideo. ARP Games rekrutuje młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły. Konkurs to kolejna inicjatywa wspierająca start-upy i rozwój innowacji, jeden z priorytetów rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie: arpgames.pl

31. styczeń 2017 - 12:00