Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Kantor_Tropy COLLAGE - Amareya Theatre

 

Kantor_Tropy: COLLAGE
Amareya Theatre & Guests | polsko-japońska produkcja teatralna

6 V 2016 | 19.00
Sala koncertowa KMO
plac Sejmu Śl.2

Koncept i reżyseria: Katarzyna Pastuszak
Choreografia: Katarzyna Pastuszak, Yuko Kawamoto
Kompozycja muzyczna i wykonanie muzyki na żywo: Joanna Duda i Jan Młynarski (J=J)
Wykonanie: Ishimoto Kae, Kawamoto Yuko, Rui Ishihara, Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska, Daniela Komędera, Jan Grządziela/Przemysław Jurewicz

PREZENTACJA SPEKTAKLU ODBYWA SIĘ W RAMACH PROJEKTU „Kantor_Tropy 2016 - Scena dla Tańca” FINANSOWANEGO PRZEZ INSTYTUT MUZYKI I TAŃCA.
 
Spektakl łączący taniec współczesny, taniec butō, sztuki wizualne i muzykę nowoczesną miał premierę w październiku 2015 w Gdańsku roku w ramach polsko-japońskiego projektu „Kantor_Tropy” realizowanego przez Amareya Theatre & Guests w ramach „Roku Tadeusza Kantora” przy wsparciu MKIDN i Urzędu Miasta Gdańsk. Spektakl został bezpośrednio zainspirowany głęboką i nieopisaną dotąd relacją między tańcem Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego – kluczowej postaci japońskiej awangardy a koncepcjami estetycznymi i praktyką artystyczną Tadeusza Kantora. Spektakl jest niewątpliwie jedną z ciekawszych propozycji w aktualnym krajobrazie polskiego tańca, nieustannie dialogującego z własną historią i duchem czasów. W 2016 zwyciężył w kategorii „Najlepszy spektakl OFF-OFF” w rankingu Gazety Świętojańskiej. Projekt „Kantor_Tropy 2016 - Scena dla Tańca” obejmuje ponad 15 prezentacji spektaklu „Kantor_Tropy: COLLAGE” na terenie całej Polski. 

 

Bilety w cenie 20 zł normalne, 15 zł ulgowe.
 

 

Powrót

 

Data wydarzenia: 
6. maj 2016 - 19:00

Skróty

Copyright © 2001-2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.