Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

III Dni Dostępności Cyfrowej

6 października br. od godz. 10.00 w auli im. K. Polańskiego Wydziału Filologicznego UŚ  w Sosnowcu odbędą się III Dni Dostępności Cyfrowej. Tegoroczne. Wydarzenie to integruje środowisko osób związanych ze sportem oraz turystyką. Motto tegorocznych Dni to "Uniwersytet widzi, słyszy, pomaga - integracja w sporcie i turystyce". Uczestnicy seminarium będą mieli okazję do zapoznania się ze zmaganiami osób, które w swojej codziennej działalności starają się wesprzeć osoby z dysfunkcjami tak aby mogły uczestniczyć w imprezach sportowych, uczęszczać na zajęcia sportowe w Klubach Kibica Niepełnosprawnego oraz obserwować sportowców na bieżni, płycie boiska czy sali gimnastycznej. Ponadto prelegenci przedstawią ciekawe przykłady aplikacji oraz serwisów internetowych, które pomagają w szybkim dotarciu do informacji, która jest dostępna dla osoby z dysfunkcją wzroku lub słuchu.

W drugiej części wydarzenia odbędą się warsztaty w pracowni komputerowej. Każdy uczestnik zapozna się ze sposobami poprawnego projektowania zasobów tekstowych i nietekstowych na stronach internetowych. Ponadto w trakcie ćwiczeń praktycznych, uczestnicy opiszą ilustracje, zdjęcia, interaktywną grafikę za pomocą alternatywy tekstowej.

Inicjatywa jest skierowana do każdego pracownika instytucji publicznej, urzędów, klubów sportowych, kół naukowych, pracowników naukowych, kibiców korzystających z Internetu, sportowców, studentów, i wszystkich, którzy wspierają dobre praktyki w propagowaniu dostępności i użyteczności stron internetowych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

Data wydarzenia: 
6. październik 2017 - 10:00 - 16:30

Skróty

Copyright © 2001-2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.