Europejski Dzień Języków Obcych w SPNJO

26 września 2017 roku w godzinach od 10.00 do 12.00 Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego  (Katowice, ul. Bankowa  14) po raz kolejny organizuje obchody Europejskiego Dnia Języków, na które zostali zaproszeni i uczniowie szkół średnich z naszego regionu. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o tradycji tego święta, wysłuchać wykładu "Język w kontekście współczesnej kultury audiowizualnej" oraz wziąć udział w wybranym warsztacie z języka obcego. Po angielsku będą mieli okazję zapoznać się z angielskimi ogrodami (poziom B1), uczyć się sztuki negocjacji w sytuacjach nieformalnych i w biznesie (poziom B1/B2) lub porozmawiać o slangu i kolokwializmach w piosenkach (poziom B1/B2). Po francusku odbędą podróż językową w świat mody (poziom A2), w języku niemieckim zapoznają się z tłumaczeniami znanych wierszy na język niemiecki (poziom B1). Będą też rozważać w jaki sposób najlepiej wprowadzić produkt na rynek i jakie są najlepsze formy reklamy (poziom A2), a także będą mieli okazję wziąć udział w lekcji języka ukraińskiego dla początkujących.

W trakcie warsztatów odbędą się konkursy sprawdzające nabytą wiedzę, w których uczestnicy będą mogli wygrać cenne nagrody.

26. wrzesień 2017 - 10:00 - 12:00