Druga lekcja w projekcie Ekonomia na bank

Druga lekcja w projekcie Ekonomia na bank.

BUDŻETOMANIA – teraz Ty rządzisz wydatkami a nie wydatki Tobą

Już we wtorek (20.02.2018 r.) pojawi się druga lekcja, której tematem wiodącym będzie zarządzanie budżetem domowym. Tematem lekcji będą przychody i rozchody dnia codziennego. W artykule na stronie projektu www.ekonomianabank.us.edu.pl znajdą się praktyczne rady ekspertów,  jak poradzić sobie z dużymi wydatkami przy małych dochodach.

Artykuł podzielony został na trzy części:

1. Nic samo nie przychodzi -  wyjaśnienie skąd czerpać przychody do studenckiego budżetu?

2. Łatwo przyszło – łatwo poszło? –  czyli jak zapanować nad wydatkami.

3. Pożyczaj z głową – co oznaczają konsekwencje zadłużania się.

Lekcja będzie zawierała także, ciekawy merytorycznie, materiał przygotowany przez Studenckie Studio Radiowe Egida oraz krótki materiał filmowy. Znajdą się w niej zagadnienia dotyczące optymalizacji wydatków, konsekwencji zadłużania się, unikania pułapek kredytowych. Poza tym lekcja będzie poruszała problem konsumenta na rynku ekonomicznym, z uwzględnieniem psychologii zakupów…

…a w praktyce, treści merytoryczne będą miały na celu doskonalenie umiejętności planowania osobistych wydatków.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną lekcją w projekcie. Do lekcji można przystąpić wchodząc na stronę www.ekonomianabank.us.edu.pl.

Po zapoznaniu się z treścią można sprawdzić swoją wiedzę i przystąpić do quizowania. Na zwycięzców czekają atrakcyjne gadżety.

Zapraszamy!

Powodzenia.

20. luty 2018 (Cały dzień) - 7. marzec 2018 (Cały dzień)