"Droga do kariery: języki obce i nie tylko"

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UŚ zaprasza wszystkich studentów na cykl warsztatów „Droga do kariery: języki obce i nie tylko” prowadzonych przez pracowników firmy PwC SDC, dających studentom możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności wymaganych przez przyszłych pracodawców, a w szczególności tak pożądanych przez pracodawców umiejętności miękkich, takich jak efektywna komunikacja, umiejętność negocjacji czy rozwiązywania problemów.

Tegoroczna „Droga do kariery” odbędzie się 18 kwietnia (środa), początek o godzinie 13.30, w sali nr 227 w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice ul. Bankowa 14. Po wstępnym wykładzie zostaną przeprowadzone trzy równoległe warsztaty. Każdy ze studentów na formularzu rejestracyjnym zaznacza jeden warsztat, w którym chce wziąć udział. Jak zawsze studenci otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Link do formularza rejestracji:  http://bit.ly/Droga_do_Kariery

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

UWAGA: NAGRODY!

Najbardziej aktywni studenci w trakcie wykładu i warsztatów otrzymają w nagrodę możliwość uczestnictwa w bonusowym  warsztacie z zakresu znajomości Excela w siedzibie firmy PwC SDC.

Ze studentów biorących udział w warsztacie bonusowym zostanie wybrana osoba najaktywniejsza, która w nagrodę otrzyma możliwość skorzystania ze skróconego procesu rekrutacyjnego na staż w firmie PwC SDC.

Program tegorocznej „Drogi do kariery”:

Wykład:

Temat: Bariery komunikacyjne a międzynarodowe środowisko pracy czyli jak odnaleźć się w dzisiejszym biznesie.

Podczas wykładu poruszone zostaną następujące tematy:

•           Istota efektywnej komunikacji w relacjach biznesowych

•           Negocjacje, a praca zespołowa - jak uniknąć efektu rywalizacji

•           Zasady komunikacji z klientem zagranicznym

Warsztat 1

Temat: Czy każdy problem musi być problemem? - o rozwiązywaniu problemów w środowisku biznesowym.

Cel warsztatu:

•            poznanie kluczowych narzędzi rozwiązywania problemów

•            opanowanie metod skutecznej identyfikacji źródeł problemów

•            nabycie umiejętności rozwiązywania problemów, prostych jak również złożonych

Warsztat 2

Temat: Jak się komunikować aby być zrozumiałym? - czyli o komunikacji w biznesie.

Cel warsztatu:

•           nabycie umiejętności formułowania zrozumiałych i precyzyjnych komunikatów,

•           poznanie barier w komunikowaniu się, i ich wpływu na przekazywaną informację,

•           opanowanie technik aktywnego słuchania i efektywnego zadawania pytań .

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Warsztat 3

Temat: "Więc chodź, pomaluj mój świat..." czyli jaką energią kolorystyczną jesteś?

Cel warsztatu:

•           poznanie własnej postawy – dowiedz się jakim kolorem jesteś,

•           zgłębienie tajników porozumiewania się z innymi ludźmi,

•           uświadomienie siły różnorodności w kontaktach biznesowych.

18. kwiecień 2018 - 13:30