Były premier Belgii gościem Uniwersytetu Śląskiego

16 września 2013 r. o godz. 17.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbędzie się promocja polskiej wersji autobiografii Wilfrieda Martensa pt. „Europa. Nikt nie mówił, że będzie łatwo” z udziałem autora książki. W wydarzeniu udział wezmą m.in. prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek, Raoul Delcorde, JE Ambasador Belgii w Polsce, Jerzy Samborski, prezes UNICORN – wydawcy książki, a także jej tłumaczka Malina Samborska. Spotkanie otworzy JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Wilfried Martens podzieli się z uczestnikami swoimi bogatymi doświadczeniami związanymi z rozwijaniem współpracy i polityki regionalnej oraz omówi problemy, które według niego stoją przed dzisiejszą Europą. W programie spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi oraz podpisywanie okolicznościowych egzemplarzy książki przez autora.

Wydarzenie poprzedzi briefing prasowy, który odbędzie się o godz. 17.00 w sali 29 rektoratu Uniwersytetu Śląskiego. Wezmą w nim udział: przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i dziewięciokrotny premier Belgii Wilfried Martens, JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prezes UNICORN Jerzy Samborski i tłumaczka książki Malina Samborska.

Wszelkich informacji na temat spotkania, książki i jej autora, możliwości zakupu publikacji oraz dostępu do jej wersji elektronicznej można uzyskać poprzez stronę internetową wydawcy www.unicorn-sme.org, a także telefonicznie (Barbara Skrobiszewska, tel. 501 494 925).

Zgłoszenia udziału w uroczystości promocyjnej „Europa. Nikt nie mówił, że będzie łatwo” należy dokonać wchodząc na stronę www.kongresmsp.eu. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy przyjmowane są według kolejności zgłoszeń.

Spotkanie z autorem książki pt. „Europa. Nikt nie mówił, że będzie łatwo” odbędzie się w ramach III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który potrwa od 16 do 18 września 2013 r. w Katowicach. W ciągu trzech dni zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań towarzyskich, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania jest współpraca i kooperacja firm sektora MSP w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Szczegółowe informacje na temat III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw znajdują się na stronie: www.kongresmsp.eu.

(informacja z Serwisu Głównego)