Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego organizuje tegoroczny Turniej Półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn– strefy D. Zawody odbędą się w dniach 11-14 kwietnia, na terenie dwóch obiektów sportowych: hala MOSiR Katowice „Szopienice” (ul. 11 listopada 16) oraz hala MOSiR Katowice Spodek (Al. Korfantego 35).

Mecze grupowe odbędą się we wtorek od godz. 9:00 do 18.00 oraz w środę od 9:00 do 13:30, od 14:00 do 16:30 rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe. W ostatni dzień zawodów od 8:00 do 10:30 zespoły powalczą o miejsca w półfinale, natomiast mecze o miejsca będą rozgrywane od 12:00 do 14:00. Na mecz finałowy zapraszamy na halę MOSiR Katowice „Szopienice” o godzinie 15:00.

W Katowicach o przepustki do finału powalczy 14 drużyn. Półfinały AMP w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbędą się również w Poznaniu, Rzeszowie i Olsztynie. Na turniej finałowy, który odbędzie się od 29.04 do 2.05  w Warszawie pojadą po 4 najlepsze drużyny z każdej strefy.

Tytułu Akademickiego Mistrza Polski będzie bronić Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Patronat nad Półfinałem AMP– strefy D objęli: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Katowic Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego, TVP 3 Katowice, Szopienice.org oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej www.ampy.azs.us.edu.pl oraz na facebook'u www.facebook.com/amp.d.pilka.siatkowa.mezczyzn, gdzie na bieżąco prowadzona będzie relacja ze spotkań.

11. kwiecień 2016 - 9:00 - 14. kwiecień 2016 - 17:00