32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

logo 32. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

Od 24 sierpnia do 1 września 2019 roku trwać będzie 32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, którego gospodarzem jest świętujący w tym roku jubileusz 50-lecia działalności Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Koncerty odbywać się będą w takich miejscowościach, jak: Brenna, Tychy, Ustroń, Pszczyna, Cieszyn, Chorzów, Psary oraz Piekary Śląskie.

W tegorocznym festiwalu udział wezmą między innymi: Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, a także reprezentacje z Algierii, Argentyny, Bułgarii, Czech, Ekwadoru, Litwy, Meksyku, Sri Lanki, Sycylii oraz Ukrainy. Oprócz koncertów w programie znalazły się również gry i zabawy, przejście korowodów ulicami Cieszyna, Chorzowa i Pszczyny, a także zwiedzanie regionu.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, organizowany od 1979 roku, to największe wydarzenie folklorystyczno-kulturalne na Śląsku, w którym corocznie biorą udział zespoły z całego świata. Festiwal od ponad trzech dekad cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Śląska, jak i turystów odwiedzających region. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu oraz na Facebooku.

Program (pdf, 61 kB)

plakat promujący 32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny