Zwiększenie dostępności uczelni wyższych dla osób niepełnosprawnych - szkolenie

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie "Zwiększenie dostępności uczelni wyższych dla osób niepełnosprawnych", które poprowadzi Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa. Szkolenie odbędzie sie w najbliższą środę (04.11.) w godz. 10:30 - 15:15 w Auli im. K. Lepszego w Rektoracie.
Program szkolenia obejmuje: * informacje ogólne na temat sytuacji sytuacji studentów niepełnosprawnych, metod i środków umożliwiających osobom z różnymi dysfunkcjami podjęcie i ukończenie studiów oraz funkcjonowanie w środowisku akademickim; * część praktyczną, polegającą na rozwiązywaniu z zainteresowanymi osobami konkretnych sytuacji, związanych z osobami niepełnosprawnymi.
Warunkiem uczestnictwa jest mailowe zgłoszenie (imię, naszwisko, wydział, nr telefonu) wysłane do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych (bon@us.edu.pl).