XLIX inauguracja roku akademickiego i inauguracje wydziałowe

W poniedziałek 3 października 2016 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje czterdziesty dziewiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 na Wydziale Nauk Społecznych w auli im. Kazimierza Popiołka. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają społeczność akademicką do udziału w inauguracji.

Program uroczystości obejmuje: przemarsz orszaku z rektoratu na Wydział Nauk Społecznych, ceremonię przekazania insygniów rektorskich oraz towarzyszące jej wystąpienie okolicznościowe rektora składającego urząd prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka.

Podczas uroczystości inaugurującej rok akademicki 2016/2017 nowo przyjęci studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego złożą ślubowanie akademickie i otrzymają indeksy. Wręczona zostanie również nagroda „Pro Scientia et Arte” honorująca pracowników Uniwersytetu Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Każdego roku to ważne i zaszczytne wyróżnienie może być przyznane dwóm laureatom: uczonemu reprezentującemu kierunki humanistyczne i artystyczne – nagrodę w tym zakresie odbierze prof. zw. dr hab. Marek Szczepański z Wydziału Nauk Społecznych oraz badaczowi reprezentującemu nauki matematyczno-przyrodnicze i techniczne – nagroda wręczona zostanie prof. zw. dr. hab. Januszowi Janeczkowi z Wydziału Nauk o Ziemi, który podczas uroczystości wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Mineraloga podróż do wnętrza człowieka”.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego na stronie: telewizja.us.edu.pl/strona/on-line.

Afisz. Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim

Inauguracje roku akademickiego na wydziałach Uniwersytetu Śląskiego:

• Wydział Artystyczny oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji – 5 października,

• Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach – 5 października,

• Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii – 4 października o godz. 10.00, aula audytoryjna III w Instytucie Fizyki (Katowice, ul. Uniwersytecka 4),

• Wydział Nauk o Ziemi – 4 października o godz. 11.00,

• Wydział Teologiczny – 6 października o godz. 10.30 w auli wydziału (Katowice, ul. Jordana 18) – spotkanie z władzami wydziału poprzedzi msza św.

3. październik 2016 - 23:58 - 23:59