XIII Studencki Śląski Festiwal Nauki

Logo Śląskiego Studenckiego Festiwalu Nauki

Śląski Studencki Festiwal Nauki to impreza kulturalno-naukowa organizowana przez studentów z czterech śląskich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych. Tegoroczna trzynasta edycja wydarzenia odbywać się będzie od 9 do 11 maja 2017 roku.

Swoje dokonania naukowe i pasje młodzi naukowcy prezentować będą między innymi podczas Jarmarku Wiedzy, który odbędzie na katowickim rynku, program festiwalu obejmuje również takie inicjatywy, jak: kawiarnia naukowa, teatr naukowy, wykłady otwarte w centrum handlowym Silesia City Center, pokaz talentów – Open Stage oraz pokaz etiud Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Całość poprzedzi debata inaugurująca pt. „Człowiek renesansu – student XXI wieku” oraz akcja Muzyczne Tramwaje.

Śląski Studencki Festiwal Nauki w 2016 roku

Fot. „Gazeta Uniwersytecka UŚ”

Program 13. Śląskiego Studenckiego Festiwalu Nauki 2017:

• wtorek 9 maja
    • godz. 10.00 – debata inaugurująca pt. „Człowiek renesansu – student XXI wieku”, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, aula im. Kazimierza Popiołka;
    • godz. 12.00–15.00 – Muzyczne Tramwaje, zespół Lunatyp;
    • godz. 14.30–17.30 – Strefa Edukacji Medialnej: warsztaty „Power of social media”, rektorat Uniwersytetu Śląskiego, aula im. Kazimierza Lepszego;
    • godz. 17.00–18.40 – Dyskusyjny Klub Filmowy: pokaz etiud Wydziału Radia i Telewizji, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, aula im. Kazimierza Popiołka;

• środa 10 maja
    • godz. 11.00–17.00 – wykłady otwarte, centrum handlowe Silesia City Center;
    • godz. 15.30–19.00 – Teatr Naukowy, Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” (ul. gen. J. Hallera 28),
      sala widowiskowa – spektakle teatralne i monodramy;

• czwartek 11 maja
    • godz. 11.00–18.00 – Jarmark Wiedzy (miasteczko namiotowe, program artystyczny na scenie), rynek w Katowicach
      oraz Kawiarnia Naukowa;
    • godz. 18.00–22.00 – Open Stage, największy pokaz talentów na Śląsku.
9. maj 2017 - 10:00 - 11. maj 2017 - 22:00