Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wykład pt. Oszczędności i inwestycje

STUDENT Z WALL STREET

 

Jeśli nie masz pojęcia o diamentach, poznaj jubilera.” – Warren Edward Buffett

 

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego bankowy ekspert objaśni meandry świata finansów i zdradzi tajniki strategii inwestycyjnych stosowanych przez finansistów. Jeżeli interesuje Cię tematyka pomnażania kapitału przyjdź 9 maja o godz. 8:30 do auli 1 Wydziału Prawa i Administracji.

 

Oszczędzanie to nie tylko odkładanie pieniędzy, ale także odpowiednie ich lokowanie, by można było je pomnażać - pieniądze nie lubią ani nudy, ani bezczynności. Gdzie Twoje pieniądze nie będą się nudzić? Na czym polega dywersyfikacja inwestycji? Czy trzeba mieć dużo pieniędzy by zacząć je pomnażać? Na te  i inne dręczące Cię pytania z zakresu zarządzania swoimi finansami odpowie podczas spotkania bankowy ekspert.

Czy pomimo coraz większej wiedzy i świadomości ekonomicznej dajemy się nabrać na „złote góry”? Niestety, tak – każdy pragnie wzbogacać się, jednak czasem chęć dużych zysków jest silniejsza od zdrowego rozsądku. Gdzie czają się pułapki? Jak podjąć sensowną decyzję równoważącą ryzyko i zysk? Czy moje inwestycje powinny zmieniać się w czasie? Na spotkaniu porozmawiamy także o powszechnych błędach inwestycyjnych i umiejętności zachowania zimnej krwi gdy rynki szaleją.

 

Jak mówił Beniamin Franklin „Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski.”  Udział w spotkaniu będzie stanowił taką właśnie inwestycję.

 

Zapraszamy serdecznie!

Pracownicy Centrum Obsługi Studentów i PKO BP

 

 

 

Data wydarzenia: 
9. maj 2017 - 6:00 - 20:00

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.