Wolontariat podczas Śląskiego Festiwalu Nauki

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 to wydarzenie organizowane przez śląskie uczelnie i Miasto Katowice w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego. Przesłaniem festiwalu jest promowanie nauki i edukacji w regionie śląskim. Naukowcy oraz popularyzatorzy nauki podzielą się na nim swoją wiedzą, innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce, a także zaprezentują wynalazki. W programie festiwalu znajdą się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, rolniczych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki. Osoby w każdym wieku znajdą z całą pewnością coś dla siebie.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 to ogromne wydarzenie, które nie powiedzie się bez wsparcia wolontariuszy. Organizatorzy poszukują osób, które włączą się w przygotowanie i obsługę wydarzenia.

Możliwe formy zaangażowania:

30.11.2017 r. – pomoc techniczna w organizacji przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach

1 i 2.12.2017 r. – pomoc w realizacji wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Strefy działań wolontariuszy:

•             hala festiwalowa – miejsce, gdzie odbywać się będą wykłady, seminaria, pokazy, eksperymenty oraz znajdować się stoiska tematyczne z obszarów: nauk humanistycznych i społecznych, technicznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych i sztuki;

•             strefy dodatkowe – warsztaty, wykłady, Esport Point, Centra Nauki i Off Science;

•             biuro festiwalowe – miejsce przygotowań do festiwalu oraz udzielania informacji o festiwalu uczestnikom, partnerom oraz mediom.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 listopada 2017 r. (środa).

24 listopada 2017 r. (piątek) o godz.17.00 w auli im. K. Lepszego w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne i szkolenie stanowiskowe. Udział zgłoszonych osób w spotkaniu jest obowiązkowy.

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt  z koordynatorem wolontariatu Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 – Violettą Kulik, pod adresem: violetta.kulik@us.edu.pl.