"Więc jestem!" - nowy portal dla studentów UŚ

Nareszcie starannie przygotowywany przez studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego Studencki Serwis Rozwoju może z dumą powiedzieć o sobie „WIĘC JESTEM!”.

We wtorek 22. maja rozpoczęła się oficjalna promocja Portalu WIĘC JESTEM. Członkowie redakcji wraz z Usiołkiem odwiedzili Wydział Filologiczny zachęcając studentów do wizytowania strony, przyłączenia się do interaktywnej relaksacji typu flash mob, czy też wsłuchania się w rytm bicia własnego serca. Studenci entuzjastycznie przyjęli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z rozdającym ulotki portalu Usiołkiem, które niebawem znajdą się na naszej stronie:
www.wiecjestem.us.edu.pl

Kolejne dni promocji portalu niosły z sobą wizyty na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii, Wydziale Nauk Społecznych, Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziale Prawa i Administracji. W związku ze zbliżającą się sesją wizyty na pozostałych wydziałach przeniesiono na październik, jednak już teraz zapraszamy wszystkich do zapoznania się z treściami proponowanymi przez portal.

Dumni z przeprowadzonej promocji i zainteresowania ze strony studentów z radością mówimy
o sobie jako portal: WIĘC JESTEM!
Od ponad roku redakcja serwisu pracowała nad szeroką gamą treści, które oferuje kandydatom, studentom i absolwentom Uniwersytetu Śląskiego na łamach Portalu. Odwiedzający znajdą tu liczne artykuły stanowiące swoisty komentarz cyklu studenckiego życia, opis charakterystycznych aspektów funkcjonowania w przestrzeni akademickiej, jak np. mieszkanie w akademiku czy konflikty ze współlokatorem, cykliczne wydarzenia, jak sesja i juwenalia. Portal towarzyszy mentalnie studentowi od momentu wyboru kierunku, poprzez cały okres studiowania, rozwój kariery, wymiany zagraniczne, charakterystyczne kryzysy i problemy studenckiego życia, aż po moment zakończenia studiów
i konieczności odnalezienia się na rynku pracy. Struktura portalu podąża za wielowymiarowością
i bogactwem życia, ujmując je z ośmiu perspektyw , stanowiących podstawowe działy serwisu . Tak więc zgodnie z tytułami:
- Czuję więc jestem
- Myślę więc jestem
- Studiuję więc jestem
- Rozwijam się więc jestem
- Jestem wśród ludzi
- Wierzę więc jestem
- Mam problem więc jestem
- Tworzę więc jestem
wybieramy interesujący nas dział, w którym znajdziemy dla siebie artykuły, wywiady, filmy, reportaże, galerie zdjęć, a także narzędzie służące ocenie własnego potencjału rozwojowego. Zupełnie oddzielnym działem jest Pomoc psychologiczna, oferująca m.in. bazę instytucji niosących pomoc w sytuacjach kryzysu oraz istotne wskazówki dotyczące korzystania ze specjalistycznej pomocy psychologicznej.
W związku ze zbliżającą się sesją trzymamy kciuki za naszych gości i zapraszamy do odwiedzenia portalu, gdzie wspieramy Was wskazówkami jak skutecznie stawić czoło zbliżającym się egzaminom.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na stronie: