Warsztaty dla pracowników administracji wydziałowej

Szanowni Państwo,

z myślą o rozwijaniu wsparcia dla pracowników mających bezpośredni kontakt ze studentem Centrum Obsługi Studentów przygotowało projekt, celem którego będzie diagnoza stanu komunikacji i problemów w relacjach pracownik-student oraz zdobycie wiedzy i umiejętności, pozwalających na poprawne i satysfakcjonujące kontakty zawodowe ze studentami. Projekt będzie obejmował zajęcia w grupach fokusowych, prelekcję o zaburzeniach psychicznych i niepełnosprawności wśród studentów, pogadankę: savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z tematyki kontaktu pracownika ze studentem "trudnym" i dotkniętym zaburzeniem. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli swobodnie wyrażać swoje opinie, poglądy i oceny. Uzyskane informacje pozwolą na pogłębioną dyskusję, rozwijanie i wyjaśnianie wątpliwości, a jednocześnie będą stanowić podstawę zrozumienia mechanizmów funkcjonowania relacji interpersonalnych w tego typu kontaktach. Głównym tematem warsztatów będzie komunikacja interpersonalna z "trudnym" człowiekiem, zaś celem praktycznym będzie zdobycie umiejętności skutecznego zastosowania narzędzi komunikacji interpersonalnej w rozwiązywaniu trudności w porozumiewaniu się ludzi. Warsztaty przygotują uczestników do radzenia sobie z trudnymi relacjami i pomogą aktywnie przeciwdziałać występowaniu tego typu sytuacji. Działania w projekcie są adresowane szczególnie do tych pracowników,  którzy chcą lepiej radzić sobie w skomplikowanych i angażujących emocjonalnie sytuacjach.

W ramach projektu będą prowadzone spotkania dla dwóch grup pracowników administracji wydziałowej. Każda z grup będzie liczyć nie więcej niż 10 osób.

Terminy spotkań:
Grupa A: 15 i 22. 04.2015r,  (godz. 9 – 12, sala 133 rektorat)
Grupa B: 16 i 23. 04.2015r,  (godz. 9 – 12, sala 133 rektorat)

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach proszone są o aplikowanie za pomocą  formularza.
W związku ze skierowaną do Państwa Dziekanów prośbą  Prorektora ds. kształcenia i studentów dr. hab. prof. UŚ Ryszarda Koziołka  o umożliwienie przeprowadzenia szkoleń dla pracowników administracji wydziałowej, prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z każdego wydziału.

Scenariusz spotkań.

1. Spotkanie – 3 godz.
    Zogniskowany Wywiad Grupowy – fokus.
    Prelekcja o zaburzeniach psychicznych i niepełnosprawności wśród studentów.
    Pogadanka: Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością.

2. Warsztat nt. radzenia sobie z trudnym studentem – 3 godz.
    - jak radzić sobie w kontaktach z trudnym studentem,
    - efektywne i poprawne porozumiewanie się drogą do sukcesu,
    - jak osiągnąć satysfakcjonujący poziom komunikacji interpersonalnej,
    - jaki jest nasz potencjał komunikacyjny i styl w jakim porozumiewamy się
      z  innymi.

W przypadku dużego zainteresowania warsztatami Centrum Obsługi Studentów przeprowadzi kolejne spotkania.

Serdecznie zapraszamy !