facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wakacje w akademikach

Biuro Studenckich Spraw Socjalnych uprzejmie przypomina, że w okresie lipca-września zamiar pobytu w akademikach Uniwersytetu Śląskiego należy uzgodnić z kierownikiem/administratorem danego akademika, bez potrzeby składania podania.

Prawo do zamieszkania w tym okresie przysługuje wyłącznie osobom przestrzegającym Regulaminu DS. Osoby posiadające zaległości w opłatach za DS proszone są o jak najszybsze uregulowanie należności, pod rygorem nieprzedłużenia pobytu na okres wakacji. Mieszkańców, którzy planują pozostanie w DS, prosimy o pilne zgłaszanie tego faktu w administracji DS, z uwagi na  planowane remonty oraz przygotowania akademików na przyjęcie planowanych grup i cyklicznych imprez akademickich.

 Ważne: Mieszkańcy domów studenckich niebędący studentami/doktorantami UŚ oraz studenci/doktoranci UŚ, którzy nie będą starali się o miejsce w roku akademickim 2015/2016, winni wyprowadzić się z DS najpóźniej  do 18  września br.

W okresie wakacji  z możliwości kwaterowania wyłącza się następujące akademiki:

  • Dom Studenta nr 3 w Sosnowcu - (lipiec-wrzesień);

  • Dom Studenta nr 4 w Sosnowcu – (lipiec-wrzesień);

  • Dom Studenta „Cieszko” w Cieszynie – wyłączony do odwołania;

    W pozostałych domach studenta:

  • Osiedle Akademickie w Sosnowcu - Dom Studenta nr 2 (z wyjątkiem IV p. - remont), Dom Studenta nr 5 (dostępne wszystkie miejsca);

  • Osiedle Akademickie w Katowicach-Ligocie - Dom Studenta nr 1 (z wyjątkiem strony wyższej - remont), Dom Studenta nr 2 (z wyjątkiem strony niższej-remont sanitariatów), Dom Studenta nr 7 (z wyjątkiem  całego segmentu C - remont, pozostałe miejsca dostępne);

  • Osiedle Akademickie w Cieszynie - DS„UŚKA”(z wyjątkiem części I p. -  kapitalny remont), DS „DSN” (dostępny w miarę posiadanych miejsc - planowane zakwaterowanie uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz XXVIII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, DS „Cieszko” może zostać uruchomiony w przypadku dużych grup zorganizowanych.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. obowiązują  stawki wakacyjne, od 1 września ceny ulegają zmianie (zob. tabela). Stawki te przysługują wszystkim studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego.

Życząc miłych wakacji, zachęcamy do odwiedzania strony student.us.edu.pl, na której na bieżąco będą ukazywać się komunikaty, dotyczące m. in. ewentualnych zmian związanych z planowanymi remontami, kwaterowania na nowy rok akademicki i pomocy materialnej.

 

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.