UŚ uruchamia dwa kolejne żłobki dla dzieci studentów, doktorantów i pracowników

W związku z otrzymaniem przez Uniwersytet Śląski ministerialnego dofinansowana na uruchomienie dwóch kolejnych żłobków, w poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. w żłobku na osiedlu akademickim w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka 20, Katowice) odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały działania uczelni, mające na celu wsparcie studiujących i pracujących rodziców. Spotkanie było okazją do przedstawienia szczegółowych informacji związanych z uruchomieniem nowych żłobków w centrum Katowic oraz w Cieszynie (m.in. takich rozwiązań, jak opieka nocna lub weekendowa nad dziećmi).

W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Jabłoński – prezydent Fundacji Ekologicznej – Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, dr Agnieszka Skołucka – kanclerz Uniwersytetu Śląskiego, Katarzyna Tlatlik-Marczak – dyrektor żłobka UŚ, dr Anna Watoła z Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ, a także studenci i pracownicy UŚ.

W tegorocznej edycji Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 151 mln zł na utrzymanie i utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi. To o 50 mln zł więcej niż rok temu. Uczelnie w tym roku mogły ubiegać się o środki po raz pierwszy. Szczegóły tegorocznej edycji konkursu

MALUCH na uczelni” to część ministerialnego programu „Przyjazna uczelnia”. Więcej na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

O inicjatywie napisali :

„katowice.tvp.pl” w artykule pt. „„Maluch na uczelni” czyli dotacje na uniwersyteckie żłobki” (27.04.2015).

„biznes.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„tvs.pl” w artykule pt. „Będą działać nawet w nocy i w weekendy. Przy Uniwersytecie Śląskim powstaną dwa żłobki” (27.04.2015).

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Przyuczelniane żłobki” (27.04.2015).

„nauka.money.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„pl.newshub.org” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„wiadomosci.onet.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„fakt.pl” w artykule pt. „Uniwersytet otwiera żłobki” (27.04.2015).

„wiadomosci.gazeta.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„naukawpolsce.pap.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (28.04.2015).