Stypendium za wyniki w nauce lub sporcie

Stypendium za wyniki w nauce lub sporcie możesz otrzymać dopiero po ukończeniu I roku studiów, o ile uzyskasz odpowiednio wysoką średnią ocen (nie niższą od 4,00) i jednocześnie zmieścisz się w określonym procencie najlepszych studentów na swoim roku, albo też osiągniesz dobre wyniki w uprawianej przez siebie dyscyplinie sportowej.

Stypendium w danym roku akademickim jest przyznawane za wyniki w osiągnięte w roku poprzednim. W roku akademickim 2008/2009 do stypendium za wyniki w nauce uprawnionych było 18% studentów. W zależności od średniej ocen wysokość stypendiów wynosiła od 220 do 320 zł. O to stypendium nie trzeba wnioskować, jednak średnia do stypendium zostanie ci policzona, jeśli złożysz w dziekanacie indeks wraz z kartą egzaminacyjną nie później niż do 30 września.

Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w sporcie z kolei, wraz z dokumentacją najpierw ocenia Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, który kwalifikuje osiągnięcia studenta do odpowiedniej kategorii. W zeszłym roku stypendia te wynosiły od 100 do 300 zł.