Stypendia "Nowe technologie dla dziewczyn"

„Nowe technologie dla dziewczyn” to program stypendialny dla młodych kobiet, upatrujących swoją przyszłość w branży technologicznej. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wiążącym się z nimi wykształceniem.

Stypendystki otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentorki lub mentora - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Część z nich zostanie zaproszona również do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku.

Do udziału w III edycji programu są zaproszone m.in. studentki wybranych kierunków Uniwersytetu Śląskiego: fizyki technicznej, informatyki, matematyki i computer science. W ramach programu zostanie rozdysponowanych dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2017/18. Aplikacje można składać do 30 czerwca br.

Strona programu