Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia na rok ak. 2012/2013 - dla DOKTORANTÓW

Przypominamy, iż od października br. zgodnie z art. 199c ustawy - Prawo o Szkolnictwie wyższym, doktoranci mogą ubiegać się o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na kilka istotnych kwestii: o stypendium ministra za wybitne osiągnięcia może ubiegać się doktorant zarówno studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych, najwcześniej po zaliczeniu pierwszego roku studiów doktoranckich. Stypendium może być przyznane doktorantowi, który spełnił łącznie następujące warunki: wykazał się postępami w pracy naukowej, uzyskał wyniki egzaminów objęte programem studiów doktoranckich w poprzednim roku akadamickim klasyfikujące go wśród 5% najlepszych doktorantów w danej dziedzienie, uzyskał wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe w okresie od dnia rozpoczęcia studiów doktoranckich do dnia 30 czerwca 2012 r. Należy pamiętać, iż osiągnięcia sprzed daty rozpoczęcia studiów nie są brane pod uwagę przy ocenie wniosku. Poza tym nie należy wykazywać osiągnięć planowanych na rok ak. 2012/2013.

Na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ukazał się szczegółowy komunikat w tej sprawie wraz z zasadami punktacji oraz obowiązującym wzorem wniosku, który można pobrać również z naszej strony. Prosimy o uważne zapoznanie się z przepisami oraz staranne przygotowanie wniosku stypendialnego.

Wnioski stypendialne wraz z załącznikami dokumentującymi osiągnięcia, należy składać w sekretariacie studiów doktoranckich wydziału w terminie od 1 do 10 października br. W dalszej kolejności wnioski będą oceniane i opiniowane przez Radę Wydziału, a następnie zostaną przekazane Rektorowi w terminie do 18 października br. Wnioski, które uzyskają akceptację i pozytywną opinię Rady Wydziału, Rektor prześle Ministrowi w terminie do 25 października br. Lista stypendystów powinna zostać ogłoszona na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w grudniu 2012 r.

Dział Studenckich Spraw Socjalnych (2012-07-03)