Stypendia ministra na rok akademicki 2010/2011

Studentów zainteresowanych stypendiami ministra zawiadamiamy, że na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ukazał się komunikat w tej sprawie wraz z obowiązującymi wzorami wniosków, które można pobrać również z naszej strony. Prosimy o uważne zapoznanie się z przepisami oraz instrukcjami i staranne przygotowanie aplikacji stypendialnych.

Ważne: Wniosek o stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe musi być potwierdzony przez przedstawiciela władz centralnych: właściwego polskiego związku sportowego, związku sportowego o zasięgu ogólnokrajowym działającego w środowisku akademickim lub właściwej organizacji krajowej, zajmującej się sportem osób niepełnosprawnych. Obowiązek uzyskania takiego potwierdzenia spoczywa na studencie.

Wnioski stypendialne, wraz z załącznikami dokumentującymi osiągnięcia uzyskane w roku ak. 2009/2010, należy składać w dziekanatach w terminach umożliwiających ich rozpatrzenie na posiedzeniach rad wydziałów, planowanych w okresie od zakończenia czerwcowej sesji egzaminacyjnej do 8 października br. Informacji o terminach posiedzeń należy zasięgać na wydziałach. Wnioski zaakceptowane przez rady wydziałów zostaną przez rektora przekazane ministrowi do 20 października, ogłoszenie wyników powinno nastąpić do 10 grudnia.

MP

(2010-06-21, zm. 2010-06-25)