Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Studenci UŚ w konkursie na Studencki Projekt Roku

Logo Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Przyrodników „Planeta”

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Przyrodników „Planeta”, działające na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, startuje w konkursie na najlepsze akademickie projekty. Konkurs Studencki Projekt Roku wspiera aktywnych studentów i promuje ich inicjatywy. Najpopularniejsze z nich uzyskają finansowe i merytoryczne wsparcie Grupy PZU w roku akademickim 2016/2017.

Projekt Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Przyrodników „Planeta” nosi nazwę „BioWar”. Jego celem jest doskonalenie praktycznej wiedzy dotyczącej wykorzystania drożdży w biotechnologii żywności, czego zwieńczeniem ma być stworzenie piwa uniwersyteckiego. Projekt zawiera wszystkie niezbędne etapy, od izolacji dzikich szczepów przez wytworzenie modyfikowanych szczepów o lepszych cechach użytkowych do namnożenia wyselekcjonowanych drożdży w ilościach potrzebnych do przeprowadzenia fermentacji. Przedsięwzięcie startuje w kategorii nauka i technika.

Laureatów konkursu wybierają internauci w głosowaniu trwającym do 21 czerwca 2016 roku. Natomiast do 30 czerwca komisja konkursowa wskaże co najmniej dwóch kolejnych laureatów. Opis projektu studentów Uniwersytetu Śląskiego, a także prezentacja konkursowa dostępne są na stronie: studenckiprojektroku.pl

Głos na Studencki Projekt Roku można oddać na stronie konkursu lub poprzez łącze do projektu w aplikacji Facebooka

Data wydarzenia: 
21. czerwiec 2016 - 23:59

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.