Startuje projekt "Ekonomia na bank"

miniaturka

"Ekonomia na bank" to projekt edukacyjny, który Uniwersytet Śląski w Katowicach współorganizuje wraz z PKO Bankiem Polskim.

Celem projektu jest przybliżenie studentom Uniwersytetu wiedzy z zakresu podstaw ekonomii i bankowości. Znajomość podstawowych pojęć z tego obszaru jest niezbędna do świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie.

Dlatego właśnie na przestrzeni następnych 6 miesięcy nasi studenci mogą te podstawy zdobyć lub odświeżyć.

Na stronie www.ekonomianabank.us.edu.pl co miesiąc będzie pojawiać się nowa lekcja składająca się z artykułu szkoleniowego, nagrania audio oraz materiału wideo. Do pełnego przyswojenia danego tematu motywować będzie quiz - co miesiac zdobywcy największej ilości puktów będą nagradzanai zestawami słuchawek, powerbankami i pakietami gadżetów.

Dodatkowo na koniec całego projektu, czyli w czerwcu, osoby które łącznie zdobyły najwyższe wyniki otrzymają stypendium w wysokości 1000 zł lub płatną praktykę w PKO Banku Polskim.

Pierwszy temat, zatytułowany "Konto nie tylko na fejsie", będzie dostępny od 15 grudnia na stronie www.ekonomianabank.us.edu.pl.